Geçmişten Bugüne Unutulmayan Film Müzikleri

Unutulmayan filmler listesinde en iyileriniz vardır mutlaka. Unutulmayan filmlere etiket olmuş o harika şarkılar… Bazen tek bir şarkı bile o filmi göründüğünden çok daha iyi gösterebilir. Hele bir de o filmin müziklerinin olduğu albüm baştan aşağı güzelse geriye kulağımızın pasını silmek kalır.

Canım Vikipedi diyor ki söz konusu müzik eseri bir filme değil de müzikal, tiyatro ya da operaya aitse, “film müziği” karşılığı kullanılamaz. Ya İngilizce karşılığı olan Soundtrack kullanılır ya da “eserin müzikleri” şeklinde farklı tamlamalarla bu sözcüğün eksikliği giderilmeye çalışılır.

Resmi tanımlamalar mühim benim için her zaman araştırmacı olmak lazım bu konu da bir kelimenin ya da konunun tanımlaması gereklilik diye düşünüyorum.

Öncelikle iyi bir şarkı her zaman iyidir elbet ancak onunla beraber görsel ve senaryolarla daha da yaşatılır hale geldiği inkâr edilemez bir gerçek.
Peki, nedir bu hafızalara kazınan filmlere eşlik eden ve hayat bulan şarkılar. Biraz kendi arşivimden geçmişe dönüş yapmak istiyorum.

 

Un Homme Et Une Femme – Bir Kadın Bir Erkek – 1966

Bugün üzerinden 51 sene geçmiş olmasına rağmen, o dönem jenerasyonun bir den fazla kez izlediğini düşünüyorum bu filmi. Benim yaş aralığımda olmamasına rağmen hala izlenebilen bir film olduğunu unutmayalım klasikler arasında.

1 Altın Palmiye ve 2 Oscar ödüllü Claude Lelouch yapımı olan Fransız filmi. Ben yönetmenin Akrep burcu olmasından dolayı hiç şaşırmıyorum aslında. Film de hem siyah beyaz hem de renkli görüntüler kullanılmıştı. Duygusal sahnelere eşlik eden müziklerle bütünlük sağlayan hala Fransa’da bir sokak pastanesinde otururken duyabilmeniz mümkün olan şarkıların ait olduğu o muhteşem film.

Uyumadan önce asteriks çizgi romanı okuyan, harika bir gülümsemeye sahip, ölmüş kocasını unutamayan bir kadın ve Aralık ayında bile üstü açık araba ile gezen çılgın otomobil pilotu adam.

Onları bir araya getiren yatılı bir okulda okuyan iki küçük çocuk. Hayat ve sanat arasındaki gerçeklik farkını sürekli vurgulayan ve sürekli hayatı seçen bir film. Adam heyecanın sınırlarında yaşayan gerçekle burun buruna bir yaşam sahibi, kadın ise set arkalarında dünyaya kameralar arkasından bakan bir yabancı.

Bu film de klasik Fransız stili olan ama anlam veremediğiniz sonrasında da bu filme çok yakıştığını düşündüren siyah-beyaz ve renkli sahnelerin bir arada kullanıldığı, kelimelere gerek duyulmadan sadece görüntülerle sizi etkileyen rengârenk aşk filmi. Tabii bir de Paris neden aşk şehridir diye düşünenlere sağlam kaynak olabilir bu film. Gelelim Soundtrack albümüne ve o muhteşem şarkılara… Hala duymamış olmanız mümkün olabilir ama geç değil bir an önce hayatınıza katın derim. One of my best Movie Soundtrack Album…

Strongly Recommended

 • ♥Francis Lai – Un Homme et une Femme
 • ♥Samba Saravah – Pierre Barouh
 • ♥Un homme et une femme – Francis Lai (Insturumental)
 • ♥Aujourd’hui c’est toi – Nicole Croisille
 • ♥Un homme et une femme – Nicole Croisille
 • ♥Plus fort que nous – Francis Lai (Insturumental)
 • ♥Aujourd’hui c’est toi – Francis Lai (Insturumental)
 • ♥A l’ombre de nous – Pierre Barouh
 • ♥Plus fort que nous – Nicole Croisille
 • ♥A 200 a l’heure – Francis Lai
 • ♥Un homme et une femme – Nathalie – I love Paris

Bu albümü en kolay Spotifydan dinleyebilirsiniz. Youtube kanallarından da ulaşabilirsiniz. Mutlaka dinleyin derim bu albümü.

 

Fame-Şöhret 1980
80ler dalgasının en güzel halkalarından biri. İzleyenler bilirler o dönemin saç-makyaj ve moda konusuna damga vurmuş müzikal filmdir. Aynı zamanda Ünlü yönetmen Alan Parker’ın çok sevilen müzikalinin bir de 2009’da çekilmiş modern versiyonu mevcut.

Fame – Irene Cara
Out here on my own – Irene Cara
Hot Lunch Jam – Irene Cara
Dogs in the Yard – Paul McCrane
Red Light – Linda Clifford
Is It Okay I f I Call You Mıne? – Paul McCrane
Never Alone – Contemporary Gospel Chorus of the High School of Music and Art
Dressing Room Piano
I Sing the Body Electric – Irene Cara – Paul McCrane

 

 

Flashdance – 1983
Adrian Lyne yapımı olan Müzikal Amerikan yapımı olan film. Başrollerini Jennifer Beals ve Michael Nouri paylaşmaktadır. Günümüzde hatırlayanlar olurlar Jennifer Lopez bir klibinde bu filmden esinlenerek Jennirfer Beals’ı taklit etmişti. Film 1980’lerin Hollywood klasikleri arasında kabul edilmektedir. Film tüm dünyada büyük ses getirmiş ve dönemin moda giysisi olan tozlukları, ayağın altına kadar geçirme akımı bu filmden sonra başlamıştır.

Imagination – Laura Branigan
Flashdance…What a Feeling – Irena Cara
I’ll Be There Where the Heart Is – Kim Carnes
Lady, Lady, Lady – Joe Bean Esposito
Manhunt – Karen Kamon
Love Theme from Flashdance – Helen St. John
Maniac – Michael Sembello
Romeo – Donna Summer
He’s a Dream – Shandi
Seduce Me Tonight – Cycle V
It’s Just Begun – Jimmy Castor and the Jimmy Bunch
I Love Rock ‘N’ Roll – Joan Jett and the Blackhearts

 

Ghost-Hayalet 1990

Asla unutulmayanlar arasında, başrollerini Patrick Swayze ve Demi Moore ‘un paylaştıkları, artık klasikler listesine girmiş bir daha bir daha izlesem ağlayacağımdan emin olduğum muhteşem duygusal film hele ona eşlik eden şarkısı gerçekten söylenecek çokta fazla şey yok.

♥The Righteous Brothers – Unchained Melody

 

 

 

 

Romeo&Juliet 1996


Nasıl ayır ederim bir bakışta
Seveni sevmeyenden?
Külahından, tozlu çarıklarından,
Elindeki değnekten.
Öldü, güzel sultanım çoktan öldü.
Öldü, gömüldü bile.

Başına yemyeşil otlar büyüdü,
Taşı dikildi bile.
Ne olur dinleyin!
Ak kefenler giyindi kardan beyaz,
Sarıldı çiçeklere.
Arar arar sevdiğini bulamaz,
Ağlayanlar içinde…

 

İngiliz oyun yazarı William Shakespeare tarafından yazılmış oyunun, Baz Luhrmann öncülüğünde yönetilen ve Leonardo DiCaprio – Romeo Montague, Claire Danes – Juliet Capulet (Montague) başrollerini paylaştığı unutulmaz duygusal filmdir. Müzik albümü bir o kadar da günümüze uyarlanmış haline cuk oturmuş hala sıkılmadan dinlediğim film müzikleridir.
1997 Berlin Uluslararası Film Festivali ‘nde En iyi aktör (Leonardo DiCaprio) ödülünü almıştır. 1996 Akademi Ödülleri adaylığı: En İyi Sanat Yönetmeni (Catherine Martin), En İyi Set Tasarımı (Brigitte Broch) ödülünü almıştır. Almasın mı? Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
#1Crush – Garbage
Local God – Everclear
Angel – Gavin Friday
Pretty Piece of Flesh – One Inch Punch
Kissing You (Love Theme from Romeo + Juliet) – Des’ree
Whatever (I Had a Dream) – Butthole Surfers
Lovefool – The Cardigans *****
Young Hearts Run Free – Kym Mazelle
Everybody’s Free (To Feel Good) – Quindon Tarver
To You I Bestow – Mundy
Talk Show Host – Radiohead
Little Star – Stina Nordenstam
You and Me Song – The Wannadies
*10th Anniversary re-release bonus tracks
Introduction to Romeo – Craig Armstrong
Kissing You (Love Theme from Romeo + Juliet) Instrumental – Craig Armstrong
Young Hearts Run Free (Ballroom Version) – featuring Kym Mazelle, Harold Perrineau & Paul Sorvino
Everybody’s Free (To Wear Sunscreen) ’07 Mix – Baz Luhrmann featuring Quindon Tarver

Titanic 1997

Titanik (Özgün adı: Titanic), James Cameron’ın yönetmenlik, senaristlik, ortak yapımcılık ve ortak kurgu yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı, epik-romantik filmdir. RMS Titanic’in batışı üzerine kurgulanan filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşmaktadır.

Cameron’ın filme ilişkin fikri batık gemilere olan büyük ilgisinden kaynaklanmaktadır; trajedinin duygusal mesajını iletmek isteyen Cameron, kayıpla karışık bir aşk hikâyesinin bunu başarmak için zaruri olduğunu düşünmekteydi.

 

Filmin yapımı Cameron’ın RMS Titanic’in kalıntılarını görüntülediği 1995 yılında başladı. 1996’da geçen sahneleri Cameron’ın gemi enkazını görüntülerken kullandığı Akademik Mstislav Keldış gemisinde çekilmiştir. Titanic’in bir kopyası Meksika’daki Rosarito Beach kentinde inşa edilmiş ve batışı canlandırmak için maketlerle bilgisayar ürünü görüntüler kullanılmıştır. Filmin maliyetleri kısmen Paramount Pictures ve 20th Century Fox tarafından karşılanmıştır ve 200 milyon dolarlık bütçesiyle o dönemde tarihteki en pahalı filmdi.
Film 19 Aralık 1997 tarihinde sinemalara girmesinin ardından ticari ve eleştirel alanda başarı elde etti. On dört dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterildi ve En İyi Film ile En İyi Yönetmen dalları da dâhil olmak üzere on bir dalda kazandı. Dünya çapında iki milyar doların üzerinde gişe hasılatı yapan film, bir milyar doları geçen ilk filmdi ve 2009 yılında yine Cameron’ın bir filmi olan Avatar tarafından geçilene kadar olan on iki yıl boyunca gişe hasılatı rekorunu elinde bulundurdu. 4 Nisan 2012 tarihinde filmin üç boyutlu bir versiyonu da trajedinin yüzüncü yılını anmak amacıyla sinemalara girdi.

Oh You Beautiful Doll – William Ross
Alexander’s Ragtime Band – I Salonisti
Come Josephine, In My Flying Machine – William Ross
Vision of Salome – I Salonisti
Wedding Dance – I Salonisti
Sphinx – I Salonisti
Valse Septembre – I Salonisti
Nearer My God To Thee – I Salonisti
Alexander’s Ragtime Band – I Salonisti
An Irish Party In The Third Class – I Salonisti
My Heart Will Go On – Celine Dion *****

 

She’s All That – İşte Böyle Bir Kız 1999

She’s All That – Kiss Me (HD) By Sixpence None The Richer♥
Benim en sevdiğim şarkıdır “kiss me” bu film ile birlikte çok daha popüler olmuştur o dönemlerde.

 

 

 

 

 

Blade – Bıçağın İki Yüzü 1998


1.The Edge of the Blade – Mystikal
2.1/2 & ½ – Gang Starr & M.O.P.
3.Blade – KRS-One & Channel Live
4.Fightin’ a War – Down 2 Earth & Rome
5.Reservations – P.A.
6.Gangsta Bounce – Wolfpak (Chief Headhunter, Mr Po-Flip & Slip-Roc)
7.Things Ain’t the Same – Kasino
8.Deadly Zone – Bounty Killer, Big Noyd & Mobb Deep
9.Blade 4 Glory – Majesty & Bizzy Bone
10.Strictly Business – EPMD vs. Mantronik
11.Wrek Tha Discotek – Roger Sanchez & Soulson
12.Confusion” (Pump Panel Reconstruction mix) – New Order
13.Playing with Lightning – Expansion Union
14.Dig This Vibe – DJ Krush
15.Dealing with the Roster – Junkie XL

 

Scarface – Yaralı Yüz 1983

En en en favori filmlerimden biri Dvd si kaybolsa hemen gidilir yenisi alınır. Tekrar izlemekten asla sıkılmam ve her izlediğimde de aynı hazzı gene verir.

 

Zaten filmde ki kadın figürü Michelle Pfeiffer olduğu için, ben kendisine çok hayranım ancak canlandırdığı karakter de bir o kadar güzel ismi kadar Elvira.

Bu soundtrack te bütün şarkılar çok güzel ama ben She’s On Fire şarkısını çok severim.

 

 

 

 

 

1 –Paul Engemann*Scarface (Push It To The Limit)
Lyrics By – Pete Bellotte
2 –Deborah Harry*Rush Rush
Lyrics By – Deborah Harry
3 –Amy Holland*Turn Out The Light
Lyrics By – Pete Bellotte
4 –Maria Conchita*Vamos A Bailar
Lyrics By – Maria Conchita*
5 –Giorgio Moroder
Tony’s Theme
6 –Amy Holland*She’s On Fire
Lyrics By – Pete Bellotte
7 –Elizabeth Daily*Shake It Up
Lyrics By – Arthur Barrow, Giorgio Moroder
8 –Beth Andersen Dance Dance Dance
Lyrics By – Arthur Barrow, Giorgio Moroder
9 –Elizabeth Daily*I’m Hot Tonight
Lyrics By – Arthur Barrow, Giorgio Moroder
10 –Giorgio Moroder
Gina’s And Elvira’s Theme

Pretty Woman – Özel Bir Kadın 1990

Rodeo Drive diyorum başka bir şey demiyorum. Film totalinde bütün sahnelerin çekildiği yer ve mekân seçiminde inanılmaz büyüleyiciydi. Başrolleri unutmamak lazım elbette ama hem karakterler çok oturmuş hem de senaryo gereği film benim en iyilerimdendir. Zaten kimin değil ki dimi?
Film yönetmeni Garry Marshall oda bir Akrep burcu. Sanırım bu aşk filmlerini hep Akrep burçları yazıyor veya yönetiyor.
Müzik Albümü baştan sona eksiksiz güzel ve benim en favori parçam Fallen-Lauren Wood.

 

1. “Wild Women Do” (performed by Natalie Cole)
2. “Fame ’90” (performed by David Bowie)
3. “King of Wishful Thinking” (performed by Go West)
4. “Tangled” (performed by Jane Wiedlin)
5. “It Must Have Been Love” (performed by Roxette)
6. “Life in Detail” (performed by Robert Palmer)
7. “No Explanation” (performed by Peter Cetera)
8. “Real Wild Child (Wild One)” (performed by Christopher Otcasek)
9. “Fallen” (performed by Lauren Wood)
10. “Oh, Pretty Woman” (performed by Roy Orbison)
11. “Show Me Your Soul” (performed by Red Hot Chili Peppers)

My Best Friends Wedding – En İyi Arkadaşım Evleniyor 1997
1. “I Say a Little Prayer (For You)” – Diana King
2. “Wishin’ and Hopin’ ” – Ani DiFranco
3. “You Don’t Know Me” – Jann Arden
4. “Tell Him” – The Exciters
5. “I Just Don’t Know What to Do with Myself” – Nicky Holland
6. “I’ll Be Okay” – Amanda Marshall
7. “The Way You Look Tonight” – Tony Bennett
8. “What the World Needs Now Is Love” – Jackie Deshannon
9. “I’ll Never Fall In Love Again” – Mary Chapin Carpenter
10. “Always You” – Sophie Zelmani
11. “If You Wanna Be Happy” – Jimmy Soul
12. “I Say a Little Prayer (For You)” – The Cast of My Best Friend’s Wedding
13. “Suite From My Best Friend’s Wedding” – James Newton Howard

 

Vannilia Sky 2001

Vanilla Sky, 2001 ABD yapımı psikolojik gerilim filmidir. Türkiye’de de birçok ülkede olduğu gibi özgün adıyla gösterime sunulmuştur. “Vanilla Sky”, İspanyol sinemacı Alejandro Amenábar’ın 1997’de yazıp yönettiği “Aç Gözünü” (Abre los ojos) adlı filmin yeniden çevrimidir.

Tom Cruise, Cameron Diaz ve Penélope Cruz’un başrollerini baylaştığı filmin yönetmeni Cameron Crowe’dur. Penélope Cruz 1997 tarihli filmde de rol alıyordu.
Albümdeki favorim *Mondo’77 , Looper

 

1. All The Right Friends – R.E.M.
2. Everything In Its Right Place – Radiohead
3. Vanilla Sky – Paul McCartney
4. Solsbury Hill – Peter Gabriel
5. I Fall Apart – Julianna Gianni
6. Porpoise Song (Theme From ‘Head’) – The Monkees
7. Mondo ’77 – Looper
8. Have You Forgotten – Red House Painters
9. Directions – Josh RouseAfrika Shox – Leftfield
10. Svefn-g-englar – Sigur Ros
11. Last Goodbye – Jeff Buckley
12. Can We Still Be Friends – Todd Rundgren
13. Fourth Time Around – Bob Dylan
14. Elevator Beat – Nancy Wilson
15. Sweetness Follows – R.E.M.
16. Where Do I Begin – The Chemical Brothers
17. One of Us – Joan Osborne
18. Good Vibrations-Beach Boys

 

 

Teen Witch – 1989

Hayatımda izlediğim ilk filmim desem. Çıktığı sene videokaset kiraladığımız dükkâna gelmişti ve sanırım bizim evde 4 ay kadar kaldı. Çünkü durmadan izliyordum gerçi hala çok değişen bir şey yok bu zamanlarda da ara ara çok daraldığımda açar izler keyif alırım. Konusu itibari ile tam bir kolejli gençlik Amerikan filmi ama o dönemi bütünüyle yansıtan çok ama çok eğlenceli bir film ve asla zaman kaybı değil. Müzik albümü bir o kadar eğlenceli ve güzel. Bazen keşke o yıllarda gene olsak, öyle giyinsek ve dans etsek diyorum şimdiki boğucu mekânlar yerine diskolar olsa gene diyorum. Ve bu arada film içinden ilginç bir bilgi size, filmdeki başrol Robyn Lively (43) şimdiler de Gossip Girl dizisi ile meşhur olan Blake Lively’nin Annesi oluyor.

 

Favorim olan en güzel parçalardan;
Never Gonna Be the Same Again – Lori Ruso
Cindy Valentine – Finest Hour ft.Larry Weir
I Like Boys – Elizabeth & The Weirz
Popular Girl – Theresa & The Weirz

Toplamda albüm 14 şarkıdan oluşuyor mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim.

 

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 2016

Bu film ile ilgili bir yazı yazmıştım zaten mutlaka izlenmesi gerekenlerden biri diye. Oradada soundtrack albümünden bahsetmiştim burada listem de yine var. Muhteşem çünkü.

 

 

New World Coming – Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children Trailer song
Wish That You Were Here – Florence and The Machine

O kadar güzel ki dinlemeye doyamıyorum beni inanılmaz dinlendiriyor ve sözleri onlar zaten bambaşka… “Some feelings, they can travel too…”

 

Gossip Girl 2007

 

Tv serisinin bütün bölümlerinde hiç kötü şarkı yoktu diyebilirim. Bütün sezon ve sezon bölümlerinde bıkmadan dinleyebileceğiniz dolu bir şarkı listesi bulunmakta.

http://www.tunefind.com/show/gossip-girl

 

Vicky Cristina Barcelona 2008


Filmin müzik albümden Paco de Lucia – Entre Dos Aguas şarkısı dinlemekten vaz geçemediğim desem… Film ayrı güzel ve eğlenceliydi zaten ama İspanyol ezgileriyle daha da güzelleşmiş. Orijinal hali bozulmamış.

 

 

 

 

 

 

Indecent Proposal – Ahlaksız Teklif 1993


Indecent Proposal 1993 yapımlı romantik dram filmidir. Yönetmenliğini Adrian Lynenin yaptığı film zamanında iyi bir çıkış yapmıştır, filmin senaristi Amy Holden Jones’dir ve filmin başrollerinde Robert Redford, Demi Moore ve Woody Harrelson vardır.

Instrumental Suite From Indecent Proposal – John Barry / Michael Lang benim favorim ⇐♥

http://www.soundtrackinfo.com/tracks/indecentproposal/
linkten Soundtrack listesine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Dirty Dancing – İlk Aşk, İlk Dans 1987

Film kadar sahnelerdeki koreografi tam anlamıyla izlerken izleyiciyi havaya sokan müzikleriyle beraber harika bir bütündü. Yönetmenliğini Emile Ardolino’nun yaptığı başrollerini Jennifer Grey ve Patrick Swayze’nin paylaştığı 100 dakilalık 1987 ABD yapımı film. Türü romantik dramdır. Bağımsız bir yapımdır. Orijinal adı “Dirty Dancing”dir.
80’li yılların en önemli filmlerinden biri sayılan İlk Aşk, İlk Dans 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü “The Time of My Life” şarkısıyla kazanmıştır.
Adından da anlaşılacağı üzere dansa ve müziğe ağırlık vermesine karşın film, sınıfsal farklılıklara dikkat çekmesi, onur ve gurur gibi kavramları yer vermesi nedeniyle beğeni toplamıştır.

 

Soundtrack listesine linkten ulaşabilirsiniz.
 

 

Bodyguard 1992

The Bodyguard, Whitney Houston’ın ve çeşitli sanatçıların 17 Kasım 1992’de çıkardığı soundtrack albüm. Albümdeki 6 şarkı Whitney Houston tarafından, diğer şarkılar başka sanatçılar tarafından seslendirilmiştir. Albüm 1994 Grammy Ödül Töreni’nde “Yılın Albümü” ödülünü almıştır. Kasım 1999’a gelindiğinde ise albüm 42 milyonluk bir satış yakalamış, 17 RIAA tarafından platin plak ve sayısız ödül kazanmıştır. Albüm, tarihin en çok satan soundtrack albümü olmuştur. Albümün yapımcıları Whitney Houston ve Clive Davis’dir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/The_Bodyguard

 

 

 

Changeling – Sahtekar 2008

Sahtekâr 2008 yapımı film.Angelina Jolie’nin başrolde olduğu filmde John Malkovich, Geoff Pierson, Jeffrey Donovan, Jason Butler Harner, Colm Feore, Amy Ryan ve Michael Kelly’de rol almaktadır. 15 Ekim 2007’de çekimleri başlayan film Aralık 2007’de tamamlanmıştır. Ülkesi ABD’de 7 Kasım 2008’de gösterime girecek olan film Mayıs 2008’de 2008 Cannes Film Festivali’nde gösterildi. Changeling, ingilizcede küçükken değiştirilen bebek, çocuk anlamına gelmektedir

https://itunes.apple.com/us/album/changeling-original-motion/id883442131

Piano severler bu şarkıya bayılacaktır. ♥Mom’s On Call – Late To Trolley

 

 

 

Fifty Shades Of Grey – Grinin Elli Tonu 2015


Pek çok sanatçının yer aldığı, eski şarkıların yeniden yorumlandığı, hatta yeni şarkıların da olduğu bu albüm pek çok kişiye göre filmden bile güzeldi. Ama Weekend performansını asla unutmamak gerek bence sonuçta Earned It kadar bu filme yakışan bir şarkı olamazdı.
Grinin Elli Tonu (İngilizce: Fifty Shades of Grey), Sam Taylor-Johnson tarafından yönetilen erotik/romantik dram türündeki 2015 yılı bir ABD filmi. İngiliz yazar E. L. James’in 2011 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu Kelly Marcel yazdı. Filmin başrollerinde Dakota Johnson İngiliz edebiyatı okuyan genç kolej öğrencisi Anastasia Steele karakterini canlandırırken Jamie Dornan ise genç iş adamı Christian Grey karakterini canlandırmaktadır. Film Anastasia ve Christian arasındaki sadomazoşist ilişkiyi anlatmaktadır.
Film 11 Şubat 2015 tarihinde 65. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde galasını gerçekleştirdi ve 13 Şubat 2015 tarihinde Universal Pictures tarafından vizyona girdi.[3][4] Karışık eleştirilere rağmen film çok sayıda gişe rekoru kırdı ve tüm dünya üzerinde $570 milyon gelir elde ederek geniş çapta gişe başarısı kazandı.

Gene aynı Fifty Shades of Darker filmin 2.seriside aynı şekilde başarıla gerçi yeni vizyona grdi ama yaklaşık 2 ay kadardır bütün internet üzerinde filme ait olan müzikler dolaşmakta.

Ve de mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum uzun zamandır bu kadar güzel bir seri film izlememiştim.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir